Linux / Unix Opsteker voor Linux en/of Open Source? Als er zo nog veel volgen...

  • Onderwerp starter Onderwerp starter Deus
  • Startdatum Startdatum

Deus

Steunend lid
Vip Lid
Zelf geen linux gebruiker maar af en toe al wel eens gebruikt of nodig gehad, volg het daarom wel wat op.
Concurrentie is nooit slecht, helaas nog te weinig maar ben toch benieuwd...
(Artikelen in weblinks zijn wel Engelstalig.)

Denmark’s Government Ditches Microsoft for Open Source
Yet another European government is ditching Microsoft for Linux - here's why

Bij Schleswig-Holstein zou later dan ook het onderwijs volgen.
Zou een goede zaak kunnen zijn als leerlingen/studenten met Linux en gratis open source software leren werken...

Als er later nog landen, of mogelijk de EU, zouden volgen wordt die markt nog groter.
Als scholen dan ook open source software of standaarden gaan eisen...
(Open source wil trouwens niet zeggen je er geen geld mee kan verdienen, mag verkocht worden, ook als closed source. mits..)

5 factors steadily fueling Linux's desktop rise
Of het ooit een Windows vervanger wordt.... 4%, Is niet veel...
 
Laatst bewerkt:
Ik gebruik de Linux distributie ZorinOS sedert versie 15, en werk nu met de recent uitgebrachte versie 18 PRO.
Deze laatste vind ik ongelooflijk goed ! (zeer snel en stabiel !).
In deze versie wordt ook automatisch de webbrouwser BRAVE i.p.v. Firefox geïnstalleerd, wat niet wil zeggen dat Firefox niet kan.
Op mijn laptop is Zorin op een aparte partitie gezet. Wanneer ik mijn laptop opstart krijg ik eerst een GRUB keuzemenu,
waar ik een keuze kan maken tussen de verschillende OS om op te starten (bij mij is dat Win11 - ZorinOS - SuseLinux).
Partitie ZorinOS is geformatteerd EXT4. Dit laat toe dat ik alle opgeslagen data, die zich op de andere partities (incl.NTFS) bevindt,
kan lezen en ook bewerken, zonder deze te verplaatsen.
De ZorinOS distributie is, zoals vaak beweerd, wel te vergelijken met Win10 qua manier van werken en gebruiken.
Conclusie: Plezier om met zo'n systeem te kunnen werken.
 
Terug
Bovenaan