Om even af te wijken van de rechstreekse vraag; je vermeld volgende:
Als ik van jou was ging ik die HD ASAP vervangen!
Je gaat met je auto ook niet verderrijden met een beschadigde band? En ondertussen een dienst zoeken voor pechverhelping? Want je weet dat kans vrij groot is dat je auto total loss gaat zijn wanneer die band het begeeft.
Hetzelfde verhaal met die laptop.... Je hebt indicaties dat je HD beschadigd is, maar je blijft er wel op verderwerken.
De fout is ingekapseld, d.w.z. deze sector wordt normaal gezien niet meer in gebruikt en kan niet meer aangesproken worden.
Dit is ten gevolge geweest van een val.
Ongeveer 1,5 jaar geleden en de laptop werkt nog steeds zonder problemen.
Mijn auto is bijna 19 jaar en de banden staan vol slijtage en beschadigingen, maar je kan niet steeds de dag beginnen met nieuwe banden op je wagen te steken...

Indien de beschadiging te "ernstig" is/wordt, zal deze band/HD uiteraard vernieuwd worden.
De schade blijft echter stabiel en er zijn geen indicaties dat de trend van conditie van de HD in dalende lijn zou zijn.
Indien er een andere HD geïnstalleerd wordt moet alles overgezet worden en zal de recovery, alsook de back-up niet meer aangesproken kunnen worden wegens wijzigingen in de hardweer.
Om verder te gaan met de vraag.
- Waarvan wil je een backup nemen? (Profiel, enkel documenten, een image van je systeem,...?)
- Naar waar moet die backup weggeschreven worden? (NAS, online storage zoals onedrive, USB HDD, ...?)
- Wanneer wil je die backup nemen? (real-time, elke middag, ...)
- Waarvan wil je een backup nemen?
Het volledige systeem, back-ups van documenten, foto's, Powerpoints ed. raad ik aan om op externe media een reserve kopie te bewaren.
Profielen ed., vind ik persoonlijk, kan evengoed in een volledige back-up zitten.
Wel zou het handig zijn als er uit de back-up bepaalde informatie uitgetrokken zou kunnen worden.
Bv. een document dat al een paar weken verwijderd is...
- Naar waar moet die backup weggeschreven worden?
Niet op de HD van de laptop, dus extern, het is de bedoeling dat ook na een crash van de pc de gegevens bereikbaar zijn/blijven.
Dus na een crash zou de back-up, desnoods, op een andere pc overgezet dienen kunnen te worden.
Ik ben voorstander van USB-stick, externe HD, maar dit speelt weinig rol, als de back-up maar bereikbaar is wanneer nodig.
- Wanneer wil je die backup nemen?
Liefst (als zij dat wil doen) op regelmatige basis.
De regelmaat hangt af van de noodzaak en het aantal aanpassingen van programma's, profielen, ed.
Neem 14-daags en tegen de eindwerken 2 X per week (indien nodig)
(Ik zie ze dat echt niet elke middag of vrijdag doen...)