E-mail Blokkering smpt, wat kan ik doen

FredjeF

Steunend lid
Vip Lid
Hallo, sedert enkele weken heb ik een geblokkeerd smpt, dit komt door mijn provider omdat er vanuit mijn netwerk veel spammails wordt verzonden. Ik heb al dikwijls een scan gedaan van Malwarebytes, Bitdefender (free) en adwcleaner, geen resultaat. Ook enkele online antivirus laten uitvoeren, ook niks gevonden. Ook al eens opnieuw een installatie (vanaf een usbstick) gedaan. Dan was het even kalm maar vandaag kreeg ik opnieuw een melding dat de smpt geblokkeerd werd. Dan opnieuw scans laten uitvoeren, en ook nog eens Hitmanpro en Spybot scan laten doen. Telkens wordt er niks gevonden. Ook op een tweede laptop al die scans gedaan, geen resultaat. Als ik aan mijn provider vraag wanneer en hoe dat spammails verzending gebeurd krijg ik een vaag antwoord en ook in die zin van 'lost het maar op'. Nu is dus mijn vraag, wat kan ik nog doen om de boosdoener uit de laptop te halen (als die er zich ergens ingenesteld heeft)?
 
Filter alle prut mails en maak een ander wachtwoord op je email account aan.
 
Ik gebruik die van edpnet, en als EM Client als mailprogramma (heb ik ooit als life-time gekocht), en daar heb ik de mailgegevens ingezet die ik vond bij edpnet. Ik heb ook al jaren een eigen domein, waarvan ik dat als mailadres gebruikt. Maar ook daarmee kan ik geen mails versturen. Ontvangen is geen probleem, ik kan die mails lezen, enkel kan ik er geen versturen doordat die smpt geblokkeerd is zowel voor het edpnet mailadres als voor mijn eigen domein. Waarom die domein: als je van provider veranderd dan heb je nog altijd een mailadres die overal werkt.
 
Ik heb ook al jaren een eigen domein, waarvan ik dat als mailadres gebruikt. Maar ook daarmee kan ik geen mails versturen. Ontvangen is geen probleem, ik kan die mails lezen, enkel kan ik er geen versturen doordat die smpt geblokkeerd is zowel voor het edpnet mailadres als voor mijn eigen domein. Waarom die domein: als je van provider veranderd dan heb je nog altijd een mailadres die overal werkt.


wat is het nut van je eigen domein als je enkel émails kan lezen en niet verzenden ... ? een Gmail adres neem je ook overal mee, wie je provider ook is!

wie beheert je 'Domein', misschien ligt daar het probleem ... ?

zomaar wat losse gedachten ... .
 
wat is het nut van je eigen domein als je enkel émails kan lezen en niet verzenden ... ? een Gmail adres neem je ook overal mee, wie je provider ook is!
Euh... dat schrijft ie toch net.
Waarom die domein: als je van provider veranderd dan heb je nog altijd een mailadres die overal werkt.

Eigen domein en gMail is lood om oud ijzer en gMail heb je weer zelf niet in de hand, een eigen domein is veel prettiger werken.
Dat er nu een smtp blokkade op zit heeft ook een oorzaak, op een gegeven moment wordt je bij gMail ook ge-ratelimit of zelfs geblokkeerd voor smtp als je spam blijft verzenden, dus ook daar zit er geen verschil in. Dat zou jij eigenlijk moeten weten. ;)

Die tweede gedachte snijdt wel hout. Domein hoster? Kan het uitzoeken moet ie wel eerst die smtp gebruiken.

doordat die smpt geblokkeerd is zowel voor het edpnet mailadres als voor mijn eigen domein.
Hier vraag ik mij iets af, want ik lees ook het volgende:
en daar heb ik de mailgegevens ingezet die ik vond bij edpnet. Ik heb ook al jaren een eigen domein, waarvan ik dat als mailadres gebruikt.
Probeer je soms de mails van je eigen domein te versturen via edpnet? Want dat moet je niet meer doen.
Mails van je eigen domein hoor je via de smtp van je eigen domein te versturen met de daarbij behorende gegevens.
Dus alleen de smtp van EDPNET gebruiken voor jouw EDPNET email adres en nergens anders voor.

Als EDPNET jouw edpnet smtp blokkeert en je gebruikt die ook voor je eigen domein, ja dan is voor je eigen domein ook geblokkeerd.

Daarom is het juist belangrijk dat je voor je eigen domein ook de daarbij behorende smtp gegevens gebruikt. Als het dan daar ook mis gaat dan kan je webhoster met je uitzoeken in de logs wat er aan de hand kan zijn eventueel.

Tip1: Probeer ook nog eens met ADWCleaner of die iets kan vinden.
Tip2: Zet je smtp voor je eigen domeinnaam om naar de smtp van jouw domein (niet meer edpnet gebruiken).

Vraag1: Zelfde vraag als Aardbei: Stuur je soms veel commerciele mails of mails naar groepen? Dus veel mensen tegelijk?
Vraag2: Enig idee om wat voor spammails het gaat? Heb je voorbeelden?
 
De mailgegevens die ik ingeef is dat van Edpnet voor de mails van Edpnet die je kan vinden op de 'wiki-pagina' van Edpnet. Voor mijn eigen domein heb ik de gegevens die (mijn host is OVH.nl) ik kan terug vinden bij ovh.nl. Maar ze gebruiken wel dezelfde poort, en die zijn dan geblokkeerd. In Em Client kan je dus die gegevens ingeven en dan een diagnose laten doen om te zien dat je contact met de servers goed is. Bij smpt duurt het lang, en dan gaat die 'fixeren' kijken dus wat het beste is, maar daar is geen overeenstemming.
En nee: ik stuur géén commerciele mails alsook géén mails naar groepen.
En zoals ik het al eerder vermeld heb is Edpnet er 'vaag' over als ik vraag hoe of wat die spammails zijn.
Ik heb nog eens een volledige controle gedaan door een antivirus online (ESET) géén probleem gevonden. Ik heb een opstartscan laten doen door Microsoft Defender: géén probleem. Dan heb ik een opstartscan laten doen door de anitivirus die op mijn laptop staat: géén probleem. Ook nog eens een Adwcleaner een controle gedaan: niks van probleem.
Ik vind het allemaal raar watgeen de laatste weken afspeelt. MAAR ik wil iedereen wel bedanken om mee een oplossing te bedenken: dank U wel.
 
Als je mails van eigen domein verstuurde via de SMTP van Edpnet dan is dat een typisch voorbeeld van misbruik van SMTP.
Dus de reden van de blokkering...
Elke keer als je zo'n mail van je eigen domein aanbiedt bij de SMTP server van Edpnet gaat er een rode vlag op (zie #12 hier vlak voor) en dan is je de toegang tot die SMTP ontzeggen de logische reactie.

Heb je eigen domein en mailadres daarvan eigenlijk nodig ? Anders gewoon opzeggen en besparen.

Los daarvan zal je dan Edpnet moeten overtuigen dat het misbruik niet meer zal voorkomen en vragen dat ze je toegang tot hun SMTP herstellen. Kan lastig worden ...
 
Misbruik van Edpnet? Het domein dat ik heb is al vanaf 2015, dus ik gebruik dat al 10 jaar, dan zou die rode vlag allang moeten gewapperd hebben. Edpnet heb ik al van 2010.
De smtp van Edpnet is "relay.edpnet.be"
De smtp die ik gebruik van mijn domein is "ssl0.ovh.net"
ze gebruiken wel dezelfde poort "25"
Ik heb al geprobeerd dat het op een andere poort (voor mijn domein) zou moeten gaan, maar dat lukt niet.
 
Nu zeg je iets anders dan ervoor : nl. dat je voor elk van de beide maildomeinen hun eigen SMTP server gebruikt...
in #8 zei je dat je enkel die van Edpnet gebruikte, voor beide domeinen... en dat zette ons hier allemaal op het verkeerde been.

Een andere poort zal inderdaad niet lukken maar het kan perfect over dezelfde poort, ook als één provider je blokkeert. Je mailprovider bepaalt welke poort en enkel die poort kan gebruikt worden voor connectie.
Blokkeren van SMTP gebeurt immers niet door de poort aan jouw kant te blokkeren maar door je account géén toegang meer te geven tot de SMTP-server van de betrokken provider. Je cliënt logt in of liever probeert dat op die SMTP-server en bij blokkering wordt die login geweigerd : einde verhaal voor het versturen.

Als er dus op beide SMTP-servers een blokkering is ingesteld hebben beide providers dat ongewenste gedrag geconstateerd en hun verdediging geactiveerd door je te blokkeren. Blijft natuurlijk voor jou de vraag : waar komt dit in godsnaam vandaan ???
Spoofing (zie hoger) is een lelijk beestje, want het komt per definitie zelfs niet van op jouw PC of ander toestel. Iemand misbruikt je accounts om spam of massa-mailings te versturen.

In het geval van spoofing, maar het kan natuurlijk ook iets anders zijn / het kan de voorbije dagen zich hebben voorgedaan en nu niet meer ... Misschien eens navragen bij beide providers of zo'n blokkering als de overlast is gestopt na enige tijd automatisch wordt opgeheven ?
 
Terug
Bovenaan